تبلیغات

k
[+]دانشنامه ی هوا و فضا - کشف هزار سیاره جدید خارج از منظومه شمسی[+]
پرواز تا بینهایت

کشف هزار سیاره جدید خارج از منظومه شمسی

1391/02/7 18:44

نویسنده : امیرحسین سجادی
ارسال شده در: منظومه ی شمسی ،

بیش از یک هزار سیاره ی جدید در خارج  از ماه می ۲۰۰۹ تا سپتامبر ۲۰۱۰ میلادی کشف شده‌اند که تقریبا دو برابر تعدادی است که پیش از این توسط کشف شده بود. بررسی داده های جمع آوری شده از کشف هزار و ۹۱ سیاره ی بالقوه ی جدید در خارج از منظومه ی شمسی خبر می دهد و به این ترتیب تعداد کل به رقم دو هزار و ۳۲۱ عدد افزایش یافته است.

کشف هزار سیاره جدید خارج از منظومه شمسی

«رونالد گیلیلاند»، استاد نجوم دانشگاه پنسیلوانیا و یکی از اعضای تیم تحقیقاتی تلسکوپ کپلر ناسا تأکید می کند: با استناد به برخی دلایل آماری می توان گفت که حدود ۹۰ درصد از کشفیات جدید احتمالا سیاره ی واقعی هستند.
پیش از این تیم تحقیقاتی کپلر  وجود ۶۱ سیاره
ی بیگانه از جمله یک سیاره ی مشابه را تأیید کرده بود. بدون در نظر گرفتن تعداد سیارات جدید، شباهت بسیار زیاد این سیارات کوچک و سرد با باعث شگفتی دانشمندان شده است.
آخرین کشفیات کپلر شامل ۱۹۶ سیاره
ی جدید در اندازه ی زمین بود که چهار برابر کشفیات سال گذشته است؛ همچنین تعداد سیارات ابرزمینی نیز با جهشی چشمگیر به رقم ۴۱۶ عدد افزایش یافته است.
به گفته
ی «گیلیلاند» برای کشف سیارات شبه زمین باید در طول یک دوره ی یک ساله چندین بار عملیات رصد را تکرار کرد. برای ثبت یک سیاره ی جدید، یک فرآیند دقیق شش ماهه تا یک ساله توسط تلسکوپ کپلر صورت می گیرد.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: 1391/02/11 20:18
وبلاگ نویسان قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب میهن بلاگ